Přeskočit navigaci.

36. přejezd Krajem pod Kojálem

12. 3. 2016, Místo: Kotvrdovice

KČT Kotvrdovice zve všechny příznivce turistiky na 36. ročník memoriálu Arnošta Hurbého Krajem pod Kojálem. Jelikož nám podmínky nepřejí udělat přejezd na běžkách půjde se pěšky v přirodě Moravského Krasu.

Start v místní orlovně od 8:00-10:00, občerstvení na trasách, v cíli diplom, párek, tombola.

Budou připraveny 3 trasy:

10km - Kotvrdovice, Krasová, Ostrov, občerstvení, zpět přes Brdo, Zálomí, Kotvrdovice, vhodné pro rodiče s dětmi

16km - Kotvrdovice, Krasová, Ostrov, Macocha, Koňský spád, Nad žlebem, Ostrov, občerstvení, zpět přes Brdo, Zálomí, Kotvrdovice..

25km - Kotvrdovice, Krasová, Ostrov, Macocha, Koňský spád, Nad žlebem, hotel Broušek, občerstvení, Šošůvka, Holštejn, Lipovec, Zálomí, Kotvrdovice.

 

Zajímavosti na trasách 16 a 25 kilometrů: propast Macocha, vyhlídka Koňský spád, výhled z Helišovi skály, lidomorna, zřícenina hradu Holštejn, propadání Rasovna, lanové centrum Velká Dohoda.

Popis tras Krajem pod Kojálem

10km - od místa startu se dáme doleva po cyklotrase 507B, na konci obce odbočíme doprava směr Krasová, kde odbočíme doprava na červenou turistickou značku přes rozcestník Krasovské údolí, Balcarku, Ostrov - Nad Balcarkou, Ostrov - u hřbitova, v Ostrově na náměstí občerstvení v pohostinství u Němců, dále pokračujeme cestou vlastního značení kolem restaurace Podhájí (Katr) směr Lesá kolem převaděče tel.operátora k rozcestí Zálomí, zde odbočíme doprava, pokračujeme po cyklotrase 5079A do cíle v Kotvrdovicích.

16km - stejná trasa až k rozcestníku Ostrov - Nad Balcarkou, zde odbočíme na zelenou turistickou značku, pokračujeme na Macochu - tur.chata, Macocha - dolní můstek, dále po žluté přes Koňský spád - vyhlídka k rozcestníku Nad Pustým žlebem, odbočíme doprava na zelenou turistickou značku směr Ostrov - u hřbitova, na náměstí občerstvení v hostinci u Němců, dále pak po trase vlastního značení 10km až do cíle v Kotvrdovicích.

25km - stejná trasa jako 16km až k rozcestníku Nad Pustým žlebem, pokračujeme po žluté turistické značce přes Dolina - závrt, rozcestník U dubu, směr Sloup, občerstvení v hotelu Broušek. Od hotelu se vydáme cestou vlastního značení do kopce. Asi po 100 metrech odbočíme doleva na asfaltovou cestu po které dojdeme k Šošůvce. Na kraji obce odbočíme doleva, po 200 metrech dojdeme k rozcestník, odbočíme doprava na červenou turistickou značku, pokračujeme směr Holštejn, Lidomorna - odbočka, Holštejn - zřícenina, Stará Rasovna, Kalvodův kříž, zde odbočíme na zelenou turistickou značku směr Velká Dohoda - vápenka, pokračujeme rovno po silnici, cyklotrasa 5080 do Lipovce, půjdeme kolem kostela. Asi po 150metrech odbočíme doprava na cyklostezku 5079A, souběžná se zelenou turistickou značkou. Tato cyklostezka nás zavede kolem rozcestníku Zálomí do cíle v Kotvrdovicích.

(cesta vlastního značení bude označena červeným krepovým papírem)

kojal_2016-nahled

AKCE NA PROSINEC 2019

Jako každý rok tak i letos jsou plánovány akce na prosinec jsou zváni i nečlenové:

24.12. krmení zvířátek-sraz u kamene asi v 9h-bude upřesněno vča na nástěnce.

26.12.výšlap ke Třem smrkům-spojené s opékáním uzenin-sraz v 9h  před Surfem parkoviště

Nejbližší akce
Změny na webu

Nový článek v Kulturním dění: KANICE.

Nový článek v Kulturním dění: HOLŠTEJN.

Nový článek v Kulturním dění: OPATOVSKÝ ŠMAJD- 6.2.2021.

Nový článek v Kulturním dění: PODOMSKÁ VYCHÁZKA.

Nový článek v Kulturním dění: SKALNÍ MLÝN, MACOCHA.

Nový článek v Kulturním dění: _Během týdne konečně napadla solidní vrstva sněhu (asi 10 cm), a tak se trojice lyžařů se vypravila vyzkoušet podmínky. Vydali jsme se žlebem, kolem letiště ke Kojálu, dále k prameni Malé Hané, kolem Marianína a najeli na lesní c.

Partneři

partner-kotvrdovice