Přeskočit navigaci.

39. ročník dálkového pochodu Drahanskou vrchovinou

22. 3. 2014, Místo: Rousínov

Turistický oddíl mládeže Kačeny Rousínov pořádá v sobotu 22. března 39. ročník dálkového pochodu Drahanskou vrchovinou. Trasy: 8, 17, 18, 21, 25, 35 a 50 km. Podmínky účasti: dobrý zdravotní stav, pochod absolvuje každý na vlastní nebezpečí.

Pro účastníky na delších trasách doporučujeme mapu Okolí Brna-Moravský Kras. Start: 7.00 – 11.30 hod. v hospůdka Na stadecu, Tyršova 23, Rousínov. Cesta ke startu bude od autobusového nádraží značena směrovkami. Startovné: jednotná cena 30,- Kč. Prezence: na startu vyplněním přihlášky.

Občerstvení: během pochodu teplý čaj a chleba se sádlem a s cibulí. Na trase 8 a 18 km možnost zakoupení a opečení špekáčku. V cíli teplý čaj a možnost občerstvení v restauraci

Odměny: každému, kdo dokončí pochod, zaručujeme radost z dosaženého výkonu a navíc každý, kdo projde stanovenými kontrolami, obdrží pamětní diplom

Spaní: ubytování je možné ve vlastních spacácích v klubovně TOM Kačeny (cca 15 min od místa startu). Možnost ubytování bude zajištěna z pátku 21. 3. na sobotu 22. 3. 2014. Nutná rezervace předem u pořadatelů na e-mailu kl.b@centrum.cz!

DPDV 2014 je zahajovací akcí jarní sezóny KČT v JMK; akce podporuje výstavbu

BCH na Lysé hoře (Vystup na svůj vrchol – Kalečník).

Trať 8 km: Z Rousínova po červené do Vítovic, odtud cestou značenou fáborky na Horku a odtud přes Královopolské Vážany do Rousínova. Na kontrole této trasy budou hry a soutěže pro děti.

Trať 17 km: Z Rousínova po červené na Kalečník, zde odbočíte doprava na cestu značenou fáborky k Červenému vrchu a dále k rybníku do Olšan. Z Olšan po silnici do Rousínova.

Trať 18 km: Z Rousínova po červené do Vítovic, odtud po žluté a následně zelené na hradiště Vildenberk, dále po modré na Žalmanův kámen. Zde odbočíte na zelenou na Tři studýnky a odtud po fáborky značené cestě na Horku a přes Královopolské Vážany zpět do Rousínova.

Trať 21 km: Z Rousínova po červené přes Kalečník na Malou Říčku - rozc. Odtud po modré přes Tři Javory do Olšan a po silnici do Rousínova.

Trať 25 km: Z Rousínova po červené přes Kalečník na Malou Říčku - rozc. Odtud po modré, z které se po 200 m odbočí doprava na cestu značenou fáborky vedoucí kolem potoka k hájence (Říčky), dále po silnici a opět lesem ke Třem Javorům. Odtud po modré do Olšan a po silnici do Rousínova.

Trať 35 km: Z Rousínova po červené na Kalečník, zde odbočíte vlevo na žlutou značku. Po této značce pokračujete k Hostěnickému propadání. Zde odbočíte vpravo na červenou značku, která vás zavede na Malou Říčku – rozc. Dále pokračujete po trase 25 km.

Trať 50 km: Z Rousínova po červené na Kalečník, odtud vlevo po žluté k Hostěnickému propadání, dále vlevo po červené do Líšeňského údolí. Odtud vpravo po modré značce kolem Ochozu, přes Lhotky, Malou říčku – rozc. do Olšan. Z Olšan po silnici do Rousínova.

Veškeré informace naleznete na www.dpdv.ic.cz

AKCE NA PROSINEC 2019

Jako každý rok tak i letos jsou plánovány akce na prosinec jsou zváni i nečlenové:

24.12. krmení zvířátek-sraz u kamene asi v 9h-bude upřesněno vča na nástěnce.

26.12.výšlap ke Třem smrkům-spojené s opékáním uzenin-sraz v 9h  před Surfem parkoviště

Nejbližší akce
Změny na webu

Nový článek v Kulturním dění: KANICE.

Nový článek v Kulturním dění: HOLŠTEJN.

Nový článek v Kulturním dění: OPATOVSKÝ ŠMAJD- 6.2.2021.

Nový článek v Kulturním dění: PODOMSKÁ VYCHÁZKA.

Nový článek v Kulturním dění: SKALNÍ MLÝN, MACOCHA.

Nový článek v Kulturním dění: _Během týdne konečně napadla solidní vrstva sněhu (asi 10 cm), a tak se trojice lyžařů se vypravila vyzkoušet podmínky. Vydali jsme se žlebem, kolem letiště ke Kojálu, dále k prameni Malé Hané, kolem Marianína a najeli na lesní c.

Partneři

partner-kotvrdovice