Přeskočit navigaci.

Akce proběhlé

Zvolte si období: 2010 2011 2012 2013 2014 2015 2016

2/2015 - Český zimní sraz v Telči

V měsíci únoru jsme se zúčastnili českého zimního srazu v Telči, který byl vícedenní. Po příjezdu a ubytování v hotelu Pangea, nás pořadatelé informovali o zajímavostech ve městě a okolí.

Zobrazit celý text

2/2015 - 35. ročník přejezdu "Krajem pod Kojálem"

Začátek nového roku byl pro náš oddíl významný z důvodu konání 35. ročníku přejezdu „Krajem pod Kojálem“. Uspořádat tento přejezd na běžkách je možné jen při příznivém počasí s dostatkem sněhové pokrývky.

Začátek a průběh zimy tomu vůbec neodpovídal. Ještě v polovině měsíce ledna nebylo po sněhu v okolí vysílače Kojál ani památky. V našem oddíle, tak jako všude jsou pesimisté, kteří předpovídali, že tato akce nebude určitě na běžkách. Určitá část členů neustále sledovala předpovědi počasí, jak na stránkách českého hydrometeorologického úřadu, tak také předpovědi počasí v různých sdělovacích prostředcích. Několik předchozích ročníků se neuskutečnilo na běžkách. Proto jsme doufali, že tento jubilejní ročník se bude konat na sněhu.
Naše přání se splnilo, v druhé polovině měsíce ledna začalo mrznout, napadl sníh a vytvořil souvislou sněhovou pokrývku, která odpovídá možnosti uspořádat přejezd. Bylo rozhodnuto, že přejezd se uskuteční v sobotu dne 7.2.2015. Hned začátkem týdne jsme začali s přípravnými akcemi včetně zajištění Orlovny, občerstvení, diplomů, upomínkových předmětů, sponzorů a také jiných organizačních úkolů. Jako vždy při této akci je nutné věnovat nejvíce času výběru a přípravě tras odpovídajících sněhovým podmínkám. Tyto trasy musíme prošlapovat a označovat sami ve svém volném čase bez použití mechanizace, jako je třeba sněžný skútr. Podařilo se nám připravit dvě trasy v různých délkách 15 a 25 km. Trasy jsme naplánovali v okolí vysílače Kojál, dále pak obcí Kotvrdovice, Krásensko, Podomí, Ruprechtov a Jedovnice. Na trasách bylo možnost nabrat síly v hotelu Vrchovina a restauraci Pomeranch. Pro účastníky jsme připravili překvapení v podobě občerstvení v myslivecké chatě, která se nachází poblíž střelnice u obce Podomí. Zde byla možnost koupě čočkové polévky, čaje a jiných ostřejších nápojů, které dodali běžkařům potřebnou novou energii. Vlivem krásného počasí při občerstvení běžkaři také vystavili své tváře slunci. Většina účastníků tuto možnost využila.  Dalším překvapením byla možnost koupení výherních losů do tomboly, ve které se nacházely hodnotné výhry.
Pokud někdo značil trasy v pátek před přejezdem, nevěřil tomu, že se vůbec nějaký přejezd uskuteční. Foukal silný vítr, nebylo pořádně vidět do dáli. Hned za námi byly zaváty stopy a vítr také strhával značení tras, proto se možná pár běžkařů v určité části trasy nedokázalo orientovat. Za tuto malou nepříjemnost se omlouváme. Našeho přejezdu se zúčastnilo okolo 160 vyznavačů bílé stopy. Doufám, že všichni byli spokojeni. Na závěr bych chtěl poděkovat také všem pořadatelům, kteří přispěli dle svých možností svým dílem k uspořádání této naší významné akce.             

Seznam sponzorů:

Obec Kotvrdovice
Apos Blansko
Koplast Jedovnice
Stas Rudice
Restaurace u Golema Blansko
Trido Blansko
Hostinec pod hradem Holštejn
Lahůdky Jedovnice, manželé Skotákovi
Agris Jedovnice
Agro Lipovec
ZD Kojál Krásenko
Mlékárna Otinoves
Betas Lipovec
RWE Brno
Zahrádkáři Lipovec
Pravan Senetářov, p.Urban
Pohostinství v Chaloupkách, Klíma-Crhák
Krby Julínek Jedovnice
Hasiči Vranov, p.Dostál


1/2015 - Výroční členská schůze 2015

Opět jsme o rok starší, jak v historii našeho oddílu, tak také každý ve svém osobním životě. Proto nezbývá než vyhodnotit činnost oddílu za rok 2014 a také nastínit program aktivit na letošní rok. K tomuto účelu byla svolána výroční členská schůze, která se konala v sobotu dne 10.1.2015 v pohostinství „ U Pásků“. Počet našich členů byl velký, pozvání přijal také starosta obce Kotvrdovic pan Kunc Alois.

Zobrazit celý text
Nejbližší akce
Změny na webu

Nový článek v Kulturním dění: Výroční schůze 2016.

Nový článek v Kulturním dění: 37. Slovenský sraz cykloturistů - Dolný Kubín.

Datum výroční schůze

Novinka - pochod Doubravice - Kotvrdovice

Novinka: Český zimní sraz v Telči.

Novinka v Kulturním dění: 35. ročník přejezdu "Krajem pod Kojálem".

Partneři

partner-kotvrdovice