Přeskočit navigaci.

Akce proběhlé


4/2012 - Brigáda v obecním lese

Činnost našich členů KČT Kotvrdovice nespočívá jenom v turistických aktivitách, mezi něž patří zimní sporty, cyklo, pěší a vodácká turistika, ale také určitá možnost získání dostupných finančních prostředků na rozmanitou, velmi aktivní činnost našeho turistického oddílu. Pokud určitý oddíl pořádá nebo se zúčastňuje různých turistických akcí, tak dokáže posoudit, kolik je třeba na tyto aktivity zajistit peněžních prostředků. Na naši různorodou činnost nedostáváme žádnou podporu z ústředí, pouze jenom prostřednictvím turistické slevové karty eurobeds, všechno si plně uhrazujeme sami ze svých prostředků. Proto se náš oddíl obrátil se žádostí na místní obecní úřad v Kotvrdovicích, zda nám může nějak pomoci, třeba formou brigády. Myšlenka byla taková, aby se této brigády mohli zúčastnit všichni naší členové, z jednoho prostého důvodu, aby se někdo necítil dotčen, že nebyl pozván! V průběhu krátké, ale velmi důležité porady bylo rozhodnuto přijmout nabídku pana starosty Aloise Kunce, práci v lese. Byl vybrán vhodný termín a lokalita v obecním lese „ U vysílače Kojál „ a to v měsíci dubnu. Zde nás čekal úklid dřeva, klestí a jiných pozůstatků po těžbě stromů. Protože se většinou  provádí těžebními stroji, dochází k uježdění dřevního materiálu do zeminy. Museli jsme použít různé ruční nářadí, jako jsou sekyry, vidle a hrabičky. Nejvíce práce spočívalo v úklidu materiálu pouze rukama, roztřídění na silnější kusy dřeva a větví na velké hromady, které byly určeny k dalšímu zpracovaní, na štěpky.

Každý člověk, který pracoval někdy v lese pochopí a určitě se mnou souhlasí, jak při takové namáhavé práci pořádně vytráví. Po dobře provedené práci nastal čas na občerstvení v podobě opékaných masových pochutin a také dobrého pivního moku.

Na závěr bych chtěl dodat, že pan starosta byl s naší prací velmi spokojen a vyslovil nám pochvalu. Doufám také v další spolupráci s místním obecním úřadem.

Zobrazit celý text

3/2012 - Lyžařský přejezd Orlických hor

V měsíci březnu jsme zúčastnili jednodenního zájezdu do Orlických hor, který pořádal náš dobrý kamarád a také velký příznivec lyžařské turisty. Termín byl stanoven na měsíc březen, protože v tomto termínu je většinou stabilní počasí a také se prodlužuje den. Autobusový zájezd se skládal ze dvou skupin vyznavačů lyžování, sjezdového a na běžkách. Menší část osazenstva tohoto zájezdu preferovala sjezdové lyžování, proto vystoupili u sjezdovek v Deštném v Orlických horách a celý den se věnovali vylepšování svého už tak vynikajícího stylu na sjezdových lyžích. Další osazenstvo zájezdu se nechalo vyvést autobusem na parkoviště pod Masarykovou chatou. Bez vedení není velení, proto vedoucí zájezdu rozhodl, že bude nejlepší stanovit plán přejezdu a seznámit se s ním na Masarykové chatě blízko vrcholu Šerlich. Taktická porada i s občerstvením proběhla podle plánu a proto jsme se mohli vydat ve stopě, takzvanou „Jiráskovou cestou“. Trasa vedla v mírně zvlněném terénu s různými délkami převýšení, byla upravena rolbou a zavedla nás až do našeho cíle v Rokytnici v Orlických horách. Před nástupem do stopy jsme se seznámili s členy Klubu českých turistů z Ústí nad Orlicí, kteří stejnou trasu zdolali v kostýmech. Protože nám nešlo o celkově nejlepší čas, jednalo se o sportovně rekreační přejezd spojený se zastávkami na odpočinek a také s jednou velmi důležité činnosti, ukázky správného mazání běžek. Během přejezdu jsme vystoupali na nejvyšší vrchol Orlických hor, kterým je Velká Deštná s nadmořskou výškou 1115 metrů. Další názvy vrcholů, rozcestí a jiných zajímavostí jsou Jelenka, Střední vrch, Tetřevec, Kunštátská kaple, Pěticestí, Komáří vrch, vojenská pevnost Hanička a také bungr Na holém. Protože se nedá počasí poručit, tak nastala odpoledne změna, těsně před cílem se objevily na obloze dešťové mraky a spadlo několik kapek. Na závěr přejezdu mohl každý vyzkoušet své lyžařské  schopnosti sjetím sjezdovky na běžkách. Tato sjezdovka se nachází u Rokytnice v Orlických horách. Posouzení svých jednotlivých výkonů nechám na každém účastníkovi osobně. Celková délka trasy byla 27 kilometrů. Nakonec jsme se setkali s vyznavači sjezdových lyží na parkovišti u hotelu Eduard, kde pro nás přijel autobus. Během zpáteční cesty domů proběhlo v autobuse příjemné a zábavné setkání příznivců zimních sportů. Celkově jsem přesvědčen o tom, že zájezd byl vynikající, což potvrdili všichni účastníci.

Zobrazit celý text

2/2012 - Lyžařský přejezd „Krajem pod Kojálem 2012„

Nejvýznamnější turistickou akcí pořádanou naším oddílem v letošním roce byl XXXII. ročník lyžařského přejezdu okolí vysílače Kojál. Tento přejezd měl pevně stanovené datum v celostátním kalendáři klub českých turistů, v polovině měsíce ledna. Protože je zcela závislý na příznivém počasí (dostatek sněhu), bylo již dříve rozhodnuto na výroční schůzi upustit od pevného termínu a posouvat start dle sněhových podmínek.

Zobrazit celý text

1/2012 - Přejezd Jeseníků 28. Ročník

KČT Kotvrdovice se jako každý rok účastnilo přejezdu Jeseníků, tentokrát 28. ročníku. Sněhu bylo dostatek a počasí bylo nádherné. Parádní atmosféru popisují níže uvedené fotografie.

Zobrazit celý text

1/2012 - Výroční schůze KČT Kotvrdovice 2012

Výroční schůze  KČT Kotvrdovice

 

V měsíci lednu roku 2012 se konala v turistické základně „ U Simony“ výroční schůze KČT Kotvrdovice s následujícím programem.

Zobrazit celý text
Nejbližší akce
Změny na webu

Nový článek v Kulturním dění: KANICE.

Nový článek v Kulturním dění: HOLŠTEJN.

Nový článek v Kulturním dění: OPATOVSKÝ ŠMAJD- 6.2.2021.

Nový článek v Kulturním dění: PODOMSKÁ VYCHÁZKA.

Nový článek v Kulturním dění: SKALNÍ MLÝN, MACOCHA.

Nový článek v Kulturním dění: _Během týdne konečně napadla solidní vrstva sněhu (asi 10 cm), a tak se trojice lyžařů se vypravila vyzkoušet podmínky. Vydali jsme se žlebem, kolem letiště ke Kojálu, dále k prameni Malé Hané, kolem Marianína a najeli na lesní c.

Partneři

partner-kotvrdovice