Přeskočit navigaci.

Akce proběhlé


11/2011 - Za posledním puchýřem Kopřivnice 2011

Měsíc listopad má většina lidí spojený s nevlídným, nepříznivým a sychravým počasím. Je pravdou, že se v letošním roce takové počasí objevilo. Jsem si úplně jistý, pokud se sejde dobrá parta, že nad takovýmto počasím mávnou rukou. Naši turisté mají nepsané pravidlo a to zní: Ať je počasí jakékoliv, měníme jenom výstroj a výzbroj! Proto také poslední puchýř v Kopřivnici byl naším jasným stanoveným cílem.

Po malé poradě jsme přihlásili, ale netušili jsme, že o tento pochod bude tak velký zájem. Tím nastala situace s kterou jsme nepočítali. Pořadatelé nás bohužel na páteční zájezdy rozdělili do dvou skupin. Počet účastníku na jednotlivé zájezdy byl již naplněn. Největší zájem u našeho oddílu spočíval v exkurzi na přehradu Morávka. Jedna skupina vedená p.Horáčkem si proto z tohoto důvodu prohlédla přehradu Morávka, Bílý Kříž a město Frýdek-Místek. Druhá skupina vedená p.Pavlů pak hrad Hukvaldy, muzeum školy, rodný dům a památník Leoše Janáčka. Větší radost nám udělal sobotní výšlap „Za hrady a výhledy okolí Kopřivnice“. Tento den jsme pochodovali většinou pohromadě a vyměňovali navzájem zajímavé zážitky z pátečních rozdělených zájezdů. Při sobotním výšlapu nás čekalo malé převýšení, což znamenalo výstup na vrchol Bílé hory. Zde je také postavena rozhledna. Škoda, že z důvodu horšího počasí nebylo vidět na okolní krajinu. Během tohoto výstupu jsme si prohlédli budovu Muzea Fojtství a zastavili u Váňova kamene. Největší dojem na nás zanechalo město Štramberk s úzkými uličkami, hradem a světoznámou Trúbou. Zpáteční cesta nás zavedla k jeskyni Šipka a k jednomu z vrcholů Kotouče 517 m n. m. Vynikajícím zakončením sobotního dne byl společenský večer spojený s vystoupením dětí, tanečních skupin, předávání štafety pořadatelům příštího ročníku a také taneční zábava. Na této zábavě jsme samozřejmě nesměli chybět z důvodu navázání přátelských kontaktů s dalšími příznivci turistiky. Nedělní den pak spočíval v naší účasti prohlídek měst Kopřivnice a Štramberk s průvodci a jejich zajímavým vyprávěním. Na závěr nás také zaujalo muzeum Tatry a Emila Zátopka.

Každý z účastníku se již určitě těší na další ročník který bude v Plzni. Zde máme také hodně spřízněných duší. Pěší turistika přitahuje - což se projevilo počtem přihlášených. Věřím, že náš oddíl KČT Kotvrdovice zanechal na tomto srazu dobrý dojem! Možná také z tohoto důvodu jsme byli hned pozváni do Velkých Opatovic na pochod „Zamykání turistických stezek“.


9/2011 - Babí léto v Jeseníkách

V měsíci září jsme se zúčastnili tradičního pěšího pochodu „Babí léto v Jeseníkách“ pořádaného Klubem českých turistů z Uničova. Letošní ročník byl zajímavý ze dvou důvodů. První je ten, že se jednalo o kulaté výročí, což je 30. výročí pořádání této akce. Druhý důvod byl sobotní výšlap z Horní Lipky přes polskou chatu Chronisko na vrchol  Králického Sněžníku s nadmořskou výškou 1423m n.m. Jenom pro zajímavost, nadmořská výška se u nás měří od hladiny Baltského moře. Z této strany a z části po státní hranici s Polskem jsme dlouho nešli, většina poprvé. Jenom asi naši nejzkušenější turisté si tuto trasu výšlapu pamatovali z dřívější doby. Celá víkendová akce probíhala následovně:

Zobrazit celý text

5/2011 - Pěší pochod na Děvet skal

Klub Českých turistů uspořádal v měsíci květnu dálkový pěší pochod z Kotvrdovic na Devět skal, kterého se zúčastnilo 19 vyznavačů zdravého pohybu v přírodě (z Kotvrdovic, Ostrova u Macochy, Jedovnic, Rudice a Rájce-Jestřebí).

Zobrazit celý text

4/2011 - Pěší pochod z Blanska do Tišnova

Naše trasa začínala na vlakové zastávce v Blansku. Cestou směrem na Čebín jsme obdivovali různé památky a turistické zajímavosti - kostel Všech svatých v Újezdě u Černé Hory, který byl postaven ve 13.století jako šlechtická svatyně v románském stylu. V roce 1744 vyhořel spolu s farou a celou vsí, obnoven v letech 1750-1754, větší vnitřní opravy, oprava nového oltáře a křížové cesty v roce 1906-1908.

Zobrazit celý text

3/2011 - Účast na XII. Českém zimním srazu turistů ve Velkých Karlovicích

Měsíce leden a únor měly být ve znamení lyžařské turistiky, bohužel počasí bylo jiného názoru. Není se ani čemu divit, když většina lidí by chtěla, aby zima proběhla bez sněhu a mrazu a pokud sníh napadne, tak mimo silnice, chodníky a jenom na horách.

Zobrazit celý text

2/2011 - Krajem pod Kojálem XXXI. ročník

Z důvodu nedostatku sněhu se náš lyžařský přejezd „Krajem pod Kojálem“ změnil na pěší pochod.

Zobrazit celý text

1/2011 - Výroční schůze 2011

Výroční schůze

V měsíci lednu se konala v turistické základně „U Simony“ výroční schůze KČT Kotvrdovice s následujícím pogramem:

Zobrazit celý text
Nejbližší akce
Změny na webu

Nový článek v Kulturním dění: KANICE.

Nový článek v Kulturním dění: HOLŠTEJN.

Nový článek v Kulturním dění: OPATOVSKÝ ŠMAJD- 6.2.2021.

Nový článek v Kulturním dění: PODOMSKÁ VYCHÁZKA.

Nový článek v Kulturním dění: SKALNÍ MLÝN, MACOCHA.

Nový článek v Kulturním dění: _Během týdne konečně napadla solidní vrstva sněhu (asi 10 cm), a tak se trojice lyžařů se vypravila vyzkoušet podmínky. Vydali jsme se žlebem, kolem letiště ke Kojálu, dále k prameni Malé Hané, kolem Marianína a najeli na lesní c.

Partneři

partner-kotvrdovice